یکشنبه 1 آبان‌ماه سال 1384
هنوز برای ثروتمند شدن دیر نیست.


هنوز برای میلیونر شدن (ثروتمند شدن ) دیر نیست. این جمله‌ای است که هر انسان مشتاق تحول و ثروت می‌باید قدری روی آن توقف کند و به آن بیاندیشد. برای درک ارزش چنین جمله‌ای بهتر است هم اکنون شما خواننده عزیز که قصد تغییر سرنوشت را دارید روی این جمله تمرکز داشته باشید.

برای آن که تمرکز شما عمیق و اثر گذار باشد، و آن تحولی را که می‌باید در شما ایجاد کند،بهتر و حتی لازم است از قانون‌های «سکون و قصد و آرزو» استفاده کنید. این دو قانون طلائی که پیوستگی همیشگی باهم دارند، راز اصلی و به اصطلاح قدیمی‌ها سرالاسرار همه پیروزیهایی هستند که بشر طی تاریخ بدست آورده و از این پس نیز به دست خواهد آورد.در حقیقت هیچ کس نمی‌تواند «لحظه تحول» را تجربه کند،مگر آن که دریک لحظه ویژه ،به دنیای سکون و آرامش وارد شود. زمانی که پا به جهان سکون و آرامش بگذارید، و اجازه دهید که همه افکار پراکنده شما متوقف شوند و دنیای خارج را فراموش کنید،در آن موقع می‌توانید آینده نیامده خود را برای همیشه متحول سازید.چون آن لحظات،تصمیم گیری و طرح در قصد آرزوهاست. هر آرزوئی که در آن لحظه عمیقاً وقلباً در نظر بگیرید همان طرح و نقشه آینده شما خواهد بود، و لذا آن لحظه به بعد شما نیز می‌توانید مطمئن باشید که از ١٠٠٠ قدم آرزو نخستین و مهمترین قدم آن را برداشته‌اید.از آن لحظه به بعد شما «ارابه‌ران سرنوشت خود خواهید بود.یعنی جهان با همه مشکلاتش در دست شما هم چون موم جلوه می‌کند،که می‌توان به دلخواه آن را تغییر داده. 


قدم اول :

پس برای آن که شما نیز آن لحظه جادوئی و اسرارآمیز را تجربه کنید، مکانی خلوت را انتخاب نموده و چندین با بدون آن که آن را بر زبان آورید در ذهن خود بگوئید:«هنوز برای ثروتمند شدن دیر نیست .» یعنی این جمله جادوئی را بطور مکرر و در ذهن خود خطاب به خودتان و تمامی کائنات بگوئید: «هنوز برا ی ثروتمند شدن دیر نیست»

وقتی شما جمله فوق را به این نحو به خودتان و به جهان اعلام می‌کنید، روح شما روح جهانی آن را کاملاً دریافت می‌کند و از آن لحظه به بعد ، تمامی کائنات و یا حداقل قسمتی از این کائنات بزرگ به سیام شما گوش می‌کند و از آمادگی شما برای تغییر و تحول آگاه می‌گردد. آیا می‌دانید نام این لحظه چیست ؟شاید درست حدس زده باشید. نام آن لحظه «تقدیر » است و شما خوشبختانه از آن گذر کرده‌اید. یعنی با یک فکر و اندیشه عمیق و یک آرزوی ژرف، لحظه تقدیر را تجربه کردید.


احتمالاً شما نیز آن جمله‌های معروف اوپا نیشاد را بیاد دارید که می‌گوید:

آرزویتان هر گونه که باشد،کردارتان همان‌گونه است.

کردارتان هر گونه که باشد، رفتارتان همان‌گونه است

.رفتارتان هر گونه که باشد، تقدیرتان همان‌گونه است.
 


معنی نهفته در جملات فوق این است که آرزو و تقدیر و سرنوشت است. البته به شرط آن که «آرزو» ژرف و بر خاسته از روح باشد. نایلئون هیل در کتاب «Think and grow rich »گام هفتم به سوی ثروت را به اهمیت تصمیم گیری اختصاص داده و می‌گوید:« زندگی ٢٥٠٠٠ زن و مرد شکست خورده را مورد تحقیق و بررسی قرار دادند، و سرانجام از مابین ٣١ عامل شکست و ناکامی این افراد، عامل ناتوانی در تصمیم گیری ، را جزو مهمترین عوامل اعلام نمودند. هیل معتقد است که عدم تصمیم گیری همان دشمن مشترکی است که همگی باید بر علیه آن قیام کنیم